Jste zde
Malachiášovo proroctví o posledním papeži
Typ proroctví:
Poslední 112. zápis v seznamu papežů se od ostatních odlišuje tím, že nenese žádné označení. Autor, Svatý Malachiáš, své proroctví zakončil tímto konstatováním: "Během extrémního pronásledování svaté římské církve bude sedět na stolci "Petrus Romanus" (Petr Římský), který bude pást své stádce uprostřed mnoha soužení; po jejich skončení bude město na sedmi pahorcích zničeno a nejvyšší Soudce bude soudit svůj lid. Bude tedy papež František skutečně posledním papežem před příchodem Krista ?
Proroctví Svatého Malachiáše o papeži Janu XXIII
Jan XXIII. (1958-1963) "Pastor et nauta" (Pastýř a námořník) byl před svým zvolením patriarchou v Benátkách, tedy ve městě námořníků. Na jeho popud byl svolán pro katolickou církev významný II. vatikánský koncil. Mezi nejdůležitější činy papeže Jana XXIII. náleží svolání II. vatikánského koncilu a vydání encykliky Pacem in terris, které mu ve spojení s významnými diplomatickými aktivitami přineslo přezdívku Papež míru. Papež Jan XXIII. se ukázal být podstatně radikálnější než jeho předchůdci. Byl známý svým smyslem pro humor, nekonvenčností a zanedbáváním protokolu a bezpečnostních opatření. Známé jsou jeho návštěvy věznic a tajné výlety mimo Vatikán. Papež Jan XXIII. se ukázal být radikálně jiný než jeho předchůdci. Byl známý svým smyslem pro humor, nekonvenčností a zanedbáváním protokolu a bezpečnostních opatření. Známé jsou návštěvy Jana XXIII. věznic a nápravných zařízení. V roce 2000 byl papež Jan XXIII. papežem Janem Pavlem II. blahoslaven.
Proroctví Svatého Malachiáše o papeži Pavlu VI.
Pavel VI. (1963-1978) označený jako "Flos florum" (Květ květů) měl ve svém erbu tři lilie. Předsedal druhé části II. vatikánského koncilu. Papeže Pavla VI. si svět, a to nejen křesťanský, bude nejspíše pamatovat díky encyklice Humanae vitae, kterou vydal v 25. července 1968. V díle Humanae vitae potvrzuje pohled katolické církve na plánování a kontrolu porodnosti a potvrzuje nepřijatelnost antikoncepce. Veřejnost podrobila encykliku Humanae vitae ostré kritice a došlo i k odklonu části věřících, kteří se s tímto přístupem nedokázali ztotožnit. Papež Pavel VI. byl reakcí veřejnosti na encykliku zdrcen. Jeho biografie na webových stránkách Vatikánu vzpomíná, že to byla událost, která provázela papeže Pavla VI. celým jeho pontifikátem, nicméně od svého postoje neustoupil. Encyklika Pavla VI. Humanae vitae zůstává také klíčovým dokumentem názoru katolické církve na cenu, důstojnost a ochranu lidského života - odsuzuje totiž i umělý potrat - interrupci. Papež Pavel VI. byl prvním papežem 20. století, který se setkal s čelnými představiteli východních ortodoxních náboženství. V roce 1964 v Jeruzalémě hovořil s patriarchou pravoslavné církve Athenagorasem I. Ze strany papeže, jako nejvyššího představitele katolické církve, a tedy katolické církve jako takové, krok k prolomení komunikační bariéry mezi katolickou církví a pravoslavím, ze kterého vzešla deklarace, čtená na druhém vatikánském koncilu v Římě a na speciální ceremonii v Istanbulu. Papež Pavel VI. byl rovněž druhým papežem, který se osobně setkal s představitelem anglikánské církve, arcibiskupem z Canterbury, a to Michaelem Ramseyem. Papež Pavel VI. jako první z dosavadních pontifiků během své funkce navštívil šest kontinentů.
Proroctví Svatého Malachiáše o papeži Janu Pavlu I.
Jan Pavel I. (1978) neboli "De medietate Lunae" (Z poloviny měsíce) byl konkláve vybrán za papeže 26. srpna 1978, když na obloze zářil přesný půlměsíc. Zemřel pouhých 33 dnů (měsíc) po svém jmenování. V letech 1937-1958 působil v diecézi Belluno (Bel Luno - Krásný Měsíc). Jan Pavel I. již jako kněz, biskup i kardinál byl vždy přirozený a velmi rád chodil v prosté černé sutaně do ulic. Zdvojené jméno si zvolil jako první z papežů, čímž dal najevo, že chce jít ve stopách svých předchůdců, v duchu pokrokového 2. vatikánského koncilu. Jan Pavel I. chtěl rovněž pokračovat v ekumenických snahách a mírových aktivitách, přál si zasadit se o ukončení aktuálních válečných konfliktů. Jan Pavel I. byl v otázkách morálky konzervativec, avšak v oblasti církevních struktur a pojetí poslušnosti v církvi byl pokrokový. Jan Pavel I. připravoval dvě encykliky, kde chtěl své pohledy na církev zveřejnit, avšak stihl napsat jen přípravné poznámky. Když byl Jan Pavel I. zvolen, upustil od korunovace i od intronizace a v souladu s vůlí svého předchůdce si nenechal nasadit tiáru, která po staletí symbolizovala světskou moc papežství. Zrušil také užívání majestátního plurálu v papežských projevech a dokumentech, což bylo do té doby v podstatě nemyslitelné. Jan Pavel I. přiblížil papežství jako službu více, než jako nejvyšší církevní úřad - z tohoto papeže vyzařovala radost ze služby Bohu a přál si, aby církev byla především církví chudých pro chudé.
Proroctví Svatého Malachiáše o papeži Janu Pavlu II.
Jan Pavel II. (1978-2005) - "De labore solis" (Z námahy Slunce), což se někdy vykládá jeho neúnavnou činností doprovázenou častými cestami do celého světa. Ještě výstižněji však působí fakt, že Karol Wojtyla se narodil během zatmění Slunce 18. května 1920. A rovněž v den jeho pohřbu 8. dubna 2005 nastalo (v jižní, střední a částečně i severní Americe) zatmění Slunce. Z astronomického hlediska v době pontifikátu Jana Pavla II. hvězda Slunce vstoupila do své agresivnější fáze vývoje - sluneční aktivita byla nejintenzivnější za posledních 1500 let.
Proroctví Svatého Malachiáše o papeži Benediktu XVI.
Benedikt XVI. ( Joseph Alois Ratzinger ) - Na 111. místě ze 112. zapsaných prorockých zápisů je uvedeno vyjádření "Gloria olivae" (Sláva olivy), což by mělo být označení papeže Benedikta XVI. Joseph Ratzinger si své nové jméno nemohl vybrat lépe, neboť je všeobecně známo, že olivová ratolest je jedním ze symbolů sv. Benedikta z Nursie (480-543). Vyjma této skutečnosti lze vidět analogii s olivami i jinde: jednou z kongregací benediktínského řádu jsou tzv. Olivetáni, založení roku 1313 blahoslaveným Bernardem Ptolomei. 16. dubna, v den narozenin Benedikta XVI., si katolická církev připomíná smrt sv. Benedikta Josefa Labre, francouzského potulného mnicha, který v 18. století během posledních 13 let svého života navštívil všechna důležitá poutní místa Evropy. Sám Benedikt XVI. krátce po svém zvolení uvedl, že svým jménem hodlá symbolicky navázat na pontifikát papeže Benedikta XV., který vedl církev v neklidných dobách 1. světové války. Papež Benedikt XVI. připomenul i postavu svatého Benedikta z Nursie a vyznal se z toho, že jej jako svého přímluvce v modlitbách prosí o pomoc. Je velmi zajímavé, že se zde objevuje právě souvislost s válečným obdobím. Holubice s olivovou ratolestí je nejznámějším symbolem míru, který však bude po skonu Benedikta XVI. dle Malachiášových proroctví velmi dramaticky přerušen. Papež Benedikt XVI. rezignoval (!) na svou funkci dne 10. 02 2013 těmito slovy :
Drazí bratři, svolal jsem tuto konzistoř nejenom kvůli třem kanonizacím, ale také proto, abych vám oznámil rozhodnutí velké důležitosti pro život církve. Po opakovaném zpytování vlastního svědomí jsem před Bohem došel k jistotě, že moje síly z důvodu pokročilého věku již nestačí na náležité vykonávání petrovského úřadu. Jsem si dobře vědom, že tato služba svou duchovní povahou musí být konána nejenom činy a slovy, ale neméně také utrpením a modlitbou. Nicméně, v dnešním rychle se měnícím světě zmítaném záležitostmi velkého významu pro život víry je pro řízení Petrovy bárky a hlásání evangelia zapotřebí také tělesných i duševních sil, kterých mi v posledních měsících ubylo natolik, že musím uznat svoji neschopnost spravovat úřad, který mi byl svěřen. Proto s vědomím závažnosti tohoto úkonu zcela svobodně prohlašuji, že se vzdávám služby římského biskupa, nástupce svatého Petra, kterou mne pověřili kardinálové 19. dubna 2005, takže 28. února 2013 ve 20 hodin bude římský stolec, stolec svatého Petra uprázdněn a bude zapotřebí, aby ten, komu to přísluší, svolal konkláve, které zvolí nového papeže. Drazí bratři, opravdu vám ze srdce děkuji za veškerou lásku a práci, kterou jste spolu se mnou nesli tíži mého úřadu, a prosím o odpuštění za všechny své nedostatky. Nyní svěřujeme církev svatou péči našeho Nejvyššího Pastýře, našeho Pána Ježíše Krista, a prosme jeho svatou Matku Marii, aby svou dobrotivou mateřskou přímluvou pomohla otcům kardinálům při volbě nového papeže. Pokud jde o mne, budu nadále chtít sloužit z celého srdce svaté církvi Boží životem věnovaným modlitbě.
Vatikán, dne 10. února 2013 Benedikt XVI.
Proroctví Svatého Malachiáše o posledním papeži, kterým má být Petrus Romanus
Poslední 112. zápis v seznamu papežů se od ostatních odlišuje tím, že nenese žádné označení. Autor, Svatý Malachiáš, své proroctví zakončil tímto konstatováním: "Během extrémního pronásledování svaté římské církve bude sedět na stolci "Petrus Romanus" (Petr Římský), který bude pást své stádce uprostřed mnoha soužení; po jejich skončení bude město na sedmi pahorcích zničeno a nejvyšší Soudce bude soudit svůj lid. Bude tedy papež František skutečně posledním papežem před příchodem Krista ?
Papež František má velmi prosté jméno, podobně jako první papež, svatý Petr. Svatý Petr rovněž vedl církev v jejích nejobtížnějších časech, a podobnému nyní čelí i papež František - situace katolické církve je s ohledem na sexuální skandály s neprůhlednými finančními a politickými machinacemi v oblasti veřejného mínění na nepříliš záviděníhodné pozici.
AKTUÁLNÍ PŘESNÝ ČAS
Nový obsah
Oblíbený obsah
- 1 of 28
- »»